شرکت توزیع برق استان گلستان
امروز : جمعه, 03 اردیبهشت 1400
» » مصرف برق حدود 7 درصد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان، همایش مدیریت مصرف برق با حضور فرمانداران، شهرداران و بخشداران در گرگان برگزار شد.

مهندس احمدی یزدی معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر در این همایش طی سخنانی با اشاره صرفه جویی 3 هزار مگاواتی سال گذشته گفت: منظور از مدیریت مصرف استفاده نکردن از برق و خاموشی خط تولید کارخانجات نیست چرا که امسال سال تولید و اشتغال است و هدف بهره وری و انجام اقداماتی است که راندمان استفاده از انرژی برق را افزایش یابد.

معاون دفتر مديريت مصرف شركت توانير اظهار داشت: مديريت مصرف برق در حال حاضر مورد توجه مديران صنعت برق قرارگرفته است و طرح هاي مختلفي در اين زمينه اجرا مي شود و با برنامه ريزي انجام شده ايام پيك مصرف برق را در سال گذشته با كمترين خاموشي پشت سر گذاشتيم كه اين برنامه ريزي ها براي سال جاري نيز صورت گرفته است.

مهندس احمدي يزدي در ادامه با اشاره به اينكه قبلاً پيك بار در شب اتفاق مي افتاد افزود: از سال 88 زمان پيك بار به روز منتقل شده كه در کشور بين ساعات 12 تا 16 اوج مصرف برق است و در حال حاضر مصرف برق حدود 7 درصد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.

وي با بیان اینکه با افزايش يك درجه دماي هوا، حدود 800 مگاوات مصرف برق افزايش مي يابد، نقش مديريت مصرف برق در اين زمينه مهم ارزیابی کرد و با اشاره به 200 ساعت پيك بار در طول سال اظهار داشت: مصرف برق در اين ساعات حدود 4 هزار مگاوات افزايش مي يابد كه بايد مديريت شود.

وي همچنين اظهار داشت: براي نهادينه كردن فرهنگ مديريت مصرف برق ابتدا بايد از خودمان شروع كنيم و لازم است ساختمان هاي وابسته به وزارت نيرو در زمينه صرفه جويي الگو باشند.

مهندس احمدي يزدي در پايان توجه به مباحث فرهنگي و استفاده از لامپ هاي LED در روشنايي معابر، را از ديگر اقدامات موردتوجه در زمينه مديريت مصرف برق عنوان كرد.

 مهندس علی اکبر نصیری مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان  نیز در این همایش در سخنانی گفت : دربازه زمانی ۲۰۰ ساعته در فصل تابستان باتوجه به افزایش دما و ورود سیستمهای برودتی با کمبود برق مواجب می شویم که برای رفع این کمبود برق باید یک نیروگاه جدید احداث شود که هزینه زیادی دارد و می توان با کمک مشترکین آن را در بخش های دیگر هزینه کرد و با کمی صرفه جویی از این بازه زمانی بدون خاموشی عبورکرد، مشکل در همین بازه زمانی است و در زمانهای دیگر برق در نیروگاههای کشور تامین می شود.  مهندس نصیری با اشاره به اجرای طرح ساعت به وقت گلستان، میثاق نامه مدیریت مصرف برق و تغییر ساعت کاری ادارات استان گلستان گفت: هر ساله همایشهای مختلفی در بخشهای صنایع ، کشاورزی ، روحانیون ، معلمین و دانش آموزان و ... در شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان برگزار می شود تا به کمک اقشار مختلف جامعه که قدرت تاثیر گذاری دارند  مدیریت مصرف برق نهادینه گردد .

مهندس نصیری همچنین افزود: امروزه اهمیت برق به جایی رسیده که یک لحظه قطع آن توجیه پذیر نیست لذا از ادارات می خواهیم تا رعایت اصول مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق استان را در جلوگیری از اعمال خاموشی در کل استان یاری نمایند.

در پایان این همایش مهندس محمد حمیدی مدیرکل دفتر امور شهری استانداری گلستان در سخنانی از فرمانداران، شهرداران و بخشداران خواست در جهت تحقق کاهش 10 درصدی مصرف برق اهتمام ویژه ای داشته باشند و با تشریک مساعی، هماهنگی و همسویی با توصیه ها و انتظارات شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان، در جهت تأمین برق مطمئن و پایدار برای مشترکان برق در سراسر استان گلستان تلاش نمایند.

مصرف برق حدود 7 درصد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.

 

مصرف برق حدود 7 درصد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.

 

مصرف برق حدود 7 درصد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.

 

مصرف برق حدود 7 درصد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.

 

مصرف برق حدود 7 درصد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.

 

مصرف برق حدود 7 درصد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

برو بالا

شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان

شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
آبرسانی, آموزش, اجلاس, اولین, بازرسان, بازرسی, بحران, برق, برقرسانی, بیانیه, تدبیر و امید, تست, تفاهم نامه, تلفات, توزیع, خارجی, رشدبار, روستا, زندانیان, سران, سیمبان, صرفه جویی, غیرعمد, فولباری, فیوزسوزی, مانور, مدیریت, مدیریت مصرف, نامشهود, نصیری, نهی از منکر, نیرو, نیروگاه, والیبال, وزیر, پایدار, کمپین, گرامیداشت, گلستان, گنبدکاووس

نمایش تمامی تگ ها